Declaraţia actualizata necesară pe durata interdicţiei de părăsire a domiciliului / Frissitett nyilatkozat a kijárási tilalom alatt

Informarea OCPI Mures

Referitor la comunicarea electronica cu OCPI Mures.

Attachments:
Download this file (SKM_28720032514100.pdf)SKM_28720032514100.pdf[ ]

Prelungire termen acordare bonificatii plata impozit

ANUNŢ

ÎN ATENŢIA CONTRIBUABILILOR!

Conform O.G. nr. 29/2020 privind unele măsuri economice şi fiscal – bugetare, în anul 2020, termenul de 31 martie inclusiv, pentru acordarea bonificaţiei stabilite de consiliul local, se prorogă până la data de 30 iunie inclusiv.

Primar,

Takacs Szabolcs I.

Declaraţia necesară pe durata interdicţiei parţiale de părăsire a domiciliului

După listare trebuie completată cu datele personale, trebuie marcat, bifat unul din cauzele, motivele de părăsire a domiciliului şi trebuie semnat.

Grupul de Comunicare Strategică accentuează că în măsura în care nu este posibilă listarea, Declaraţia poate fi scrisă şi olograf (de mână) pe baza modelului formularului.

Această Declaraţie este necesară numai în cazul deplasărilor efectuate între orele 10, seara şi orele 6, dimineaţa.

Nyilatkozat a részleges kijárási tilalom alatt

Kinyomtatása után ki kell tölteni a személyes adatokkal, meg kell jelölni a felsorolt lakhelyelhagyási okok valamelyikét, és alá kell írni. A Stratégiai Kommunikációs Csoport hangsúlyozza: ha kinyomtatása nem lehetséges, a nyilatkozatot kézzel is meg lehet írni, a formanyomtatvány modellje alapján. Csak este 10 és reggel 6 óra közötti kijáráskor szükségeltetik.